0850’li Numara Nedir?

0850 Numara Nedir ve Avantajları Nelerdir? Son zamanlarda sıklıkla görülen 0850’li numaraların, çoğu kişi tarafından dolandırıcılık ile bağlantısı olduğu düşünülmektedir. Oysa 0850’li alan kodu ile başlayan numaraların dolandırıcılık ile herhangi bir bağlantısının olmadığı gibi, genelde kurumsal firmalar tarafından kullanılan numaralardır. 0850’li Hat/Numara Nedir? 0850'li numaralar nomadic, diğer bir adı ile göçebe numaralardır. Göçebe numaraların kullanılmasının başlaması ve yaygınlaşması ile birlikte, artık şehir değişikliği yapılsa dahi numara değişikliği yapılmadan aynı numara kullanılabilmektedir. Bununla birlikte nomadic numaralar sabit hat bağlatılması zorunluluğunu da ortadan kaldırmaktadır.

0850'li numara kullanan kişi ve ya kurumlar, herhangi bir şehrin alan koduna bağımlı olmadan kendi telefon hatlarını kullanabilmektedirler. Aynı zamanda 0850 ile başlayan bir numaradan aranıyorsanız, Türkiye’den nomadic hat hizmeti alan bir kişi veya kurum tarafından aranıyorsunuz demektir. Yani 0850’li hatların yurt dışı ile herhangi bir bağlantısı bulunmamaktadır. 0850 Nerenin Telefon Alan Kodudur? 0850’li telefon alan kodu, kurumsal veya bireysel kullanıma açık ve nomadic numaralardır. Dolayısıyla herhangi bir şehrin veya ülkenin alan kodu değil, belli bir şirkete veya bireye tahsis edilen bir hattır. 2011 yılı itibari ile başlayan uygulamanın avantajları arasında tahsis edilen numaranın ömür boyu kullanılabilir olması da bulunmaktadır. 0850'li numaralar hizmete sunulduktan sonra 444 gibi alan kodlarını kullanan birçok firma da müşterilerine daha kaliteli bir hizmet vermek adına, 0850’li numaralar kullanmaya başlamışlardır. 0850’li Hat/Numara Nasıl Alınır? Sabit Telefon Hizmeti sağlayan operatöre, yani VoIP servis sağlayıcısına başvuru yapmak 0850’li hat almak için yeterli olacaktır. Başvuru sırasında istenen belgeler kimlik fotokopisi ve güncel bir fatura olmaktadır. Bireysel ve kurumsal olmak üzere başvuru yapılabilmektedir. Aynı zamanda 0850'li numara hatlarının avantajlarından yararlanabilmek için, 0850’li bir hat alma zorunluluğu bulunmamaktadır. Sabit telefon hizmeti veren telefon operatörlerine bağlı olan numarayı taşımak da 0850’li numara almanın avantajları arasında bulunmaktadır.

0850 ile başlayan veya kullandığınız hattınızı Zeta Telekom'a taşıyarak, kurumsal veya bireysel hattınızın daha verimli kullanılmasını da sağlayabilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgi almak için Zeta Telekom danışma hattını (0 850 640 0 640) arayarak, müşteri temsilcileri ile iletişim kurabilirsiniz.

#0850 #voiphat #850numaratahsis #alankodu

Yeni Yazılar
Arşiv
Etiketler
No tags yet.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square